Tutustu nyt 1 kk veloituksetta!

Taloyhtiöt saavat yhä korjauslainaa, mutta ilmassa on vaaran merkkejä – ”Pitäkää korjaussuunnitelmistanne kiinni”

Rakennuslehden ja HS:n kysely kertoo, millaisella lainamarginaalilla pankit rahoittavat taloyhtiöiden korjaushankkeita.

Kuvituskuva. Kuva: Pasi Salminen

Taloyhtiöiden päättäjillä ja osakkailla on riittänyt taloushuolia viime aikoina. Inflaatio on nostanut elämisen ja asumisen kustannuksia ja korkojen nopea nousu näkyy kasvaneina rahoituskuluina.

Tämä artikkeli on tilaajille

Kirjaudu sisään

Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – yksi käyttöoikeus

Kaikki Rakennuslehden tieto kuukaudeksi käyttöösi ilman sitoumuksia – yksittäistilauksen määräaikainen näytejakso, ole hyvä!

Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – useita käyttöoikeuksia

Rakennuslehden lukuoikeudet organisaationne avainhenkilöille – ryhmätilauksen testijakso, olkaa hyvät.

Tätä artikkelia ei ole kommentoitu

0 vastausta artikkeliin “Taloyhtiöt saavat yhä korjauslainaa, mutta ilmassa on vaaran merkkejä – ”Pitäkää korjaussuunnitelmistanne kiinni””

Viimeisimmät näkökulmat