Peab pohtii uusia asuntoaloituksia Tampereen seudun lisäksi muuallakin – ”Valmiiden myymättömien asuntojen määrä ei ole este”
Toimitusjohtaja Mika Katajiston mukaan yrityksellä olisi valmius käynnistää yhtä kohdetta enemmänkin gryndihankkeita, vaikka yhtiöllä on 200 myymätöntä valmista asuntoa.

Peab kertoi eilen aloittavansa uuden vapaarahoitteisen asuntohankkeen Ylöjärvellä. Keväällä käynnistyvä uusi kohde on 50 huoneiston asuinkerrostalo.
Tämä artikkeli on tilaajille
Kirjaudu sisään
Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – yksi käyttöoikeus
Kaikki Rakennuslehden tieto kuukaudeksi käyttöösi ilman sitoumuksia – yksittäistilauksen määräaikainen näytejakso, ole hyvä!
Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – useita käyttöoikeuksia
Rakennuslehden lukuoikeudet organisaationne avainhenkilöille – ryhmätilauksen testijakso, olkaa hyvät.
Tätä artikkelia ei ole kommentoitu
0 vastausta artikkeliin “Peab pohtii uusia asuntoaloituksia Tampereen seudun lisäksi muuallakin – ”Valmiiden myymättömien asuntojen määrä ei ole este””