Tutustu nyt 1 kk veloituksetta!

Peab pohtii uusia asuntoaloituksia Tampereen seudun lisäksi muuallakin – ”Valmiiden myymättömien asuntojen määrä ei ole este”

Toimitusjohtaja Mika Katajiston mukaan yrityksellä olisi valmius käynnistää yhtä kohdetta enemmänkin gryndihankkeita, vaikka yhtiöllä on 200 myymätöntä valmista asuntoa.

Peabin toimitusjohtaja Mika Katajisto. Kuva: Peab

Peab kertoi eilen aloittavansa uuden vapaarahoitteisen asuntohankkeen Ylöjärvellä. Keväällä käynnistyvä uusi kohde on 50 huoneiston asuinkerrostalo.

Tämä artikkeli on tilaajille

Kirjaudu sisään

Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – yksi käyttöoikeus

Kaikki Rakennuslehden tieto kuukaudeksi käyttöösi ilman sitoumuksia – yksittäistilauksen määräaikainen näytejakso, ole hyvä!

Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – useita käyttöoikeuksia

Rakennuslehden lukuoikeudet organisaationne avainhenkilöille – ryhmätilauksen testijakso, olkaa hyvät.

Tätä artikkelia ei ole kommentoitu

0 vastausta artikkeliin “Peab pohtii uusia asuntoaloituksia Tampereen seudun lisäksi muuallakin – ”Valmiiden myymättömien asuntojen määrä ei ole este””

Viimeisimmät näkökulmat