Tutustu nyt 1 kk veloituksetta!

Rakennusliitolla juhlavuosi – 100-vuotistaivalta juhlitaan Tampereen kesäpäivillä

Rakennusiitossa on noin 66 000 jäsentä  ja se edustaa talonrakennus-, talotekniikka-, maalaus-, lattianpäällystys-, maa- ja vesirakennus-, asfaltti-, vedeneristys- sekä rakennustuoteteollisuuden alojen työntekijöitä.

Rakennusalan ammattilaiset kokoontuvat ensi kesänä Tampereelle. Samalla tarjoutuu mahdollisuus kokeilla vaikkapa ratikkakyytiä. (Kuva: Wille Nyyssönen) Kuva: WILLE NYYSSONEN

Rakennusliitto juhlii ensi kesänä 100-vuotistaivaltaan. Juhlapaikkana on Tampere, jossa järjestetään 8. kesäkuuta liiton jäsenille ja heidän perheilleen kesäpäivät. Tampereella toimii myös liiton suurin ammattiosasto.

Tämä artikkeli on tilaajille

Kirjaudu sisään

Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – yksi käyttöoikeus

Kaikki Rakennuslehden tieto kuukaudeksi käyttöösi ilman sitoumuksia – yksittäistilauksen määräaikainen näytejakso, ole hyvä!

Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – useita käyttöoikeuksia

Rakennuslehden lukuoikeudet organisaationne avainhenkilöille – ryhmätilauksen testijakso, olkaa hyvät.

Tätä artikkelia ei ole kommentoitu

0 vastausta artikkeliin “Rakennusliitolla juhlavuosi – 100-vuotistaivalta juhlitaan Tampereen kesäpäivillä”

Viimeisimmät näkökulmat