Tutustu nyt 1 kk veloituksetta!

Amplitin projektijohtaja Mika Lindén tietää, mitä laatu vaatii

Talotekniikkasertifikaatti on yritykselle iso asia, mutta ei aina lainkaan niin yksinkertainen toteuttaa, kun äkkiä voisi luulla.

Projektijohtaja sekä työsuojelupäällikkö ja laatupäällikkö Mika Lindén kuvattuna Amplitin toimistollaan. Kuva: Jussi Helttunen Kuva: Jussi Helttunen

Elokuussa talotekniikkayritys Amplit oy:lle myönnettiin henkilö- ja yritysarviointi SETI oy:n toimesta Talotekniikkasertifikaatti. Sertifikaatin edellytyksenä on yritykselle laadittu toiminnanohjausjärjestelmä, joka kuvaa ja ohjaa yrityksen toimintaa.

Tämä artikkeli on tilaajille

Kirjaudu sisään

Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – yksi käyttöoikeus

Kaikki Rakennuslehden tieto kuukaudeksi käyttöösi ilman sitoumuksia – yksittäistilauksen määräaikainen näytejakso, ole hyvä!

Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – useita käyttöoikeuksia

Rakennuslehden lukuoikeudet organisaationne avainhenkilöille – ryhmätilauksen testijakso, olkaa hyvät.

Tätä artikkelia ei ole kommentoitu

0 vastausta artikkeliin “Amplitin projektijohtaja Mika Lindén tietää, mitä laatu vaatii”

Viimeisimmät näkökulmat