Tutustu nyt 1 kk veloituksetta!

Vantaan uusi kaupunginjohtaja Ritva Viljanen vannoo nopean kasvun nimeen

Vantaasta on tulossa entistä merkittävämpi liikenteen solmukohta, jos lentokenttärata Tampereelta ja Tallinnan tunneli aikanaan toteutuvat. Nyt lisää kaupunkia rakennetaan Kehäradan varteen ja lentokentän tuntumaan.

Vantaan kaupunginjohtaja Ritva Viljanen uskoo kaupungin pystyvän kasvamaan nykyvauhtia. Kuva: Anne Kurki

Vantaan kaupunginjohtajana maaliskuun alussa aloittanut Ritva Viljanen ottaa selkeästi kantaa Vantaan nykyiseen kasvunopeuteen. Vantaa on ollut viime vuosina Suomen nopeimmin kasvavia kaupunkeja.

Tämä artikkeli on tilaajille

Kirjaudu sisään

Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – yksi käyttöoikeus

Kaikki Rakennuslehden tieto kuukaudeksi käyttöösi ilman sitoumuksia – yksittäistilauksen määräaikainen näytejakso, ole hyvä!

Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – useita käyttöoikeuksia

Rakennuslehden lukuoikeudet organisaationne avainhenkilöille – ryhmätilauksen testijakso, olkaa hyvät.

Tätä artikkelia ei ole kommentoitu

0 vastausta artikkeliin “Vantaan uusi kaupunginjohtaja Ritva Viljanen vannoo nopean kasvun nimeen”

Viimeisimmät näkökulmat