Nyt kuuluu ankeita uutisia gryndimarkkinoilta: Asuntokauppa sakkasi, aloitukset vajonneet keskimääräistä alemmas
Rakennuslehden uusien asuntojen markkinakatsaus osoittaa, että tuleven talven gryndimarkkinoiden näkymät ovat ankeat pääkaupunkiseudun ulkopuolella niin kaupan kuin aloitustenkin suhteen.

Rakennuslehden pääkaupunkiseudun ulkopuolista Suomea koskeva uusien gryndiasuntojen markkinakatsaus osoittaa, että kauppojen määrä on pudonnut romahdusmaisesti. Asuntojen aloitukset ovat suhteellisen matalalla tasolla, mutta silti uusista asunnoista on nyt ylitarjontaa.
Tämä artikkeli on tilaajille
Kirjaudu sisään
Tilaa printtinä, diginä, yksin tai ryhmässä
Valitse teille sopivin tapa pysyä tiedon tasalla.
Tutustu nyt 3 kk: printti+digi 0 €
Kaikki Rakennuslehden tieto käyttöösi kesän yli ilman sitoumuksia, ole hyvä!
Tätä artikkelia ei ole kommentoitu
0 vastausta artikkeliin “Nyt kuuluu ankeita uutisia gryndimarkkinoilta: Asuntokauppa sakkasi, aloitukset vajonneet keskimääräistä alemmas”