Lukuoikeudet kuntoon ryhmätilauksella!

Tikkurilan putoamiskuolemaan etsitään syytä – ”Löytynee suunnittelusta, mitoituksesta, kiinnityksestä tai asennuksesta”

Kaidelasin laskennallisen mitoituksen periaatteista on alettu työstää uutta ohjetta Tasolasiyhdistyksen, suunnittelijoiden ja viranomaisten kanssa.

Onnettomuusparveke Tikkurilassa on väliaikaisesti suojattu vanerilevyllä.

Suomen Tasolasiyhdistyksen toiminnanjohtajan Jenni Heikkilän mukaan laminoitua turvalasia voidaan edelleen käyttää suojakaiteissa, kunhan lasit suunnitellaan ja rakenteet testataan vaatimusten mukaisesti.

Tämä artikkeli on tilaajille

Kirjaudu sisään

Kirjautuneena luet enemmän

Sinulla saattaa olla lukuoikeus sisältyen jäsenyyteesi tai organisaationne ryhmätilaukseen. Katso kaikki tilausvaihtoehdot ja kysy lisää.

Tätä artikkelia ei ole kommentoitu

0 vastausta artikkeliin “Tikkurilan putoamiskuolemaan etsitään syytä – ”Löytynee suunnittelusta, mitoituksesta, kiinnityksestä tai asennuksesta””

Viimeisimmät näkökulmat