Latauspaikkavelvoite enää kolmen kuukauden päässä – koskee vähintään 20 autopaikan parkkikiinteistöjä
Asetus ei koske asuinkiinteistöjä ja taloyhtiöitä. Velvoitteen ulkopuolella ovat myös mikroyritysten tai pk-yritysten omistuksessa ja käytössä olevat kiinteistöt.

Sähköautojen latauspisteitä ja latausvalmiuksia koskenut siirtymäaika päättyy kuluvan vuoden lopussa. Sen jälkeen yli 20 paikoituspaikan kiinteistöissä on oltava vähintään yksi sähköauton latauspiste.
Tämä artikkeli on tilaajille
Kirjaudu sisään
Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – yksi käyttöoikeus
Kaikki Rakennuslehden tieto kuukaudeksi käyttöösi ilman sitoumuksia – yksittäistilauksen määräaikainen näytejakso, ole hyvä!
Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – useita käyttöoikeuksia
Rakennuslehden lukuoikeudet organisaationne avainhenkilöille – ryhmätilauksen testijakso, olkaa hyvät.
Tätä artikkelia ei ole kommentoitu
0 vastausta artikkeliin “Latauspaikkavelvoite enää kolmen kuukauden päässä – koskee vähintään 20 autopaikan parkkikiinteistöjä”