”Haluamme tarjota ’ihmisen kokoisia taloja’ lapsiperheen ja pariskunnan tarpeisiin. Familia-talojen huoneistoalat ovat 82–160 neliötä. Tälle kokoluokalle on kasvavaa kysyntää tulevaisuudessa”, Planiatalon toimitusjohtaja Roger Juslenius ennakoi.
Planiatalon uuden malliston puolitoista- ja kaksikerroksiset talomallit voi toteuttaa sellaisenaan tai laajennusvarallisina tulevia tarpeita ajatellen. Tämä antaa mahdollisuuden jakaa rakentamisen kustannuksia pidemmälle ajalle. Taloja voi myös yksilöllistää esimerkiksi suurien ikkuna- ja ovivalikoimien sekä erilaisten puuverhousmahdollisuuksien avulla.
Planian puuelementtitalot valmistetaan Iin Fasadi Oy:ssä Oulun lähellä Iissä. Talopaketti sisältää mittatarkat suurelementit ja rakenneosat ja on siten nopeasti pystytettävissä vesikattovalmiiksi.

Uusimmat uutiset alueelta "Pientalo" XML/RSS-muodossa