Tutustu nyt 1 kk veloituksetta!

Lehto hyväksyttiin Rakennusteollisuus RT:n jäseneksi – nyt mukana kaikki Suomen suurimmat toimijat

RT:n toimitusjohtaja Aleksi Randellin mukaan Lehdon painotukset esivalmistukseen ja asuntotuotannon kohtuuhintaisuuteen ovat rakentamisen kehityksen kannalta ja yhteiskunnallisesti tärkeitä teemoja. Siksi se on hyvä saada myös yhteiseen pöytään.

Lehto tuo myös RT:lle lisää lihaksia vaikuttamistyöhön. Samalla sen ääni on entistä yhtenäisempi. Kuva: TUOMAS SIITONEN Photour.net

Lehto on hyväksytty hakemuksensa perusteella Rakennusteollisuus RT:n jäseneksi talonrakennuksen toimialalle.

Tämä artikkeli on tilaajille

Kirjaudu sisään

Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – yksi käyttöoikeus

Kaikki Rakennuslehden tieto kuukaudeksi käyttöösi ilman sitoumuksia – yksittäistilauksen määräaikainen näytejakso, ole hyvä!

Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – useita käyttöoikeuksia

Rakennuslehden lukuoikeudet organisaationne avainhenkilöille – ryhmätilauksen testijakso, olkaa hyvät.

Tätä artikkelia ei ole kommentoitu

0 vastausta artikkeliin “Lehto hyväksyttiin Rakennusteollisuus RT:n jäseneksi – nyt mukana kaikki Suomen suurimmat toimijat”

Viimeisimmät näkökulmat