Tutustu nyt 1 kk veloituksetta!

Ruotsalaisen kilpailijan kanssa yhdistyvän Caverionin maajohtaja: ”Olisi hölmöä vähentää henkilöstöä”

Helsingin pörssissä listatun talotekniikkayhtiö Caverionin ja sen ruotsalaiskilpailijan Assemblin yhdistäminen ei aiheuttane suuria muutoksia yhtiön Suomen henkilökunnassa.

Helsingin pörssissä listatun talotekniikkayhtiö Caverionin ja sen ruotsalaiskilpailijan Assemblin yhdistäminen ei aiheuttane suuria muutoksia yhtiön Suomen henkilökunnassa. Kuva: Matti Vuohelainen

Pääomasijoitusyhtiö Tritonin tekemä yritysfuusio ei tullut caverionilaisille yllätyksenä, sillä Suomessa oli hyvin tiedossa, että Tritonilla on ollut omistuksessaan jo jonkin aikaa myös ruotsalainen talotekniikkayhtiö Assemblin. Näin ollen viranomaistenkin hyväksymiskäsittely saatiin tehtyä jo Tritonin tekemän ensimmäisen yrityskaupan myötä eli käyntiin hyvissä ajoin ennen tiistaina julkistettua yritysjärjestelyä.

Tämä artikkeli on tilaajille

Kirjaudu sisään

Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – yksi käyttöoikeus

Kaikki Rakennuslehden tieto kuukaudeksi käyttöösi ilman sitoumuksia – yksittäistilauksen määräaikainen näytejakso, ole hyvä!

Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – useita käyttöoikeuksia

Rakennuslehden lukuoikeudet organisaationne avainhenkilöille – ryhmätilauksen testijakso, olkaa hyvät.

Tätä artikkelia ei ole kommentoitu

0 vastausta artikkeliin “Ruotsalaisen kilpailijan kanssa yhdistyvän Caverionin maajohtaja: ”Olisi hölmöä vähentää henkilöstöä””

Viimeisimmät näkökulmat