Lukuoikeudet kuntoon ryhmätilauksella!

Työmailta katoaa koneita ja työkaluja – ”On tapauksia, joissa samalle työmaalle on murtauduttu useamman kerran”

Työmaavarkaudet aiheuttavat mittavia vahinkoja vuosittain. Etenkin paineilma- ja sähkötyökalut houkuttelevat varkaita.

Työmaiden suojaaminen vaatii oman suunnitelmansa. Kuvituskuvassa Sofiantornin rakennustyömaa Seinäjoella. Kuva: Johannes Tervo

Rakennustyömaat ovat aina olleet valitettavan houkuttelevia kohteita varkaille. Työmaa-alueet ovat usein laajoja ja niiden suojaaminen on vaikeaa. Useimmiten varkauksien kohteena ovat erilaiset työkalut ja -koneet. Ennakointi vähentää varkauksien riskiä ja edesauttaa anastetun omaisuuden löytymistä.

Tämä artikkeli on tilaajille

Kirjaudu sisään

Kirjautuneena luet enemmän

Sinulla saattaa olla lukuoikeus sisältyen jäsenyyteesi tai organisaationne ryhmätilaukseen. Katso kaikki tilausvaihtoehdot ja kysy lisää.

Tätä artikkelia ei ole kommentoitu

0 vastausta artikkeliin “Työmailta katoaa koneita ja työkaluja – ”On tapauksia, joissa samalle työmaalle on murtauduttu useamman kerran””

Viimeisimmät näkökulmat