Suomalaiset tekivät ”Slushit” kiinteistöalallekin – RecoTechistä tuli kansainvälisesti merkittävä teknologiatapahtuma
Vallillan Konepajalla keskiviikkona järjestettävä RecoTech-tapahtuma on kasvanut yhdeksi maailman merkittävimmistä kiinteistö- ja rakennusalan teknologiatapahtumista.

Yhdysvaltain entisen Suomen suurlähettilään Bruce Oreckin omistuksessa olevalle entiselle VR:n konepaja-alueelle järjestettävään tapahtumaan osallistuu noin tuhat osallistujaa. Mukana on kiinteistö- ja rakennusalan yrityksiä, startup-yrityksiä, sidosryhmiä ja sijoittajia. RecoTechin myötä myös sana Proptech eli kiinteistöihin liittyvä teknologia on noussut suomalaisessa kiinteistö- ja rakennusmaailmassa tutummaksi.
Tämä artikkeli on tilaajille
Kirjaudu sisään
Kirjautuneena luet enemmän
Sinulla saattaa olla lukuoikeus sisältyen jäsenyyteesi tai organisaationne ryhmätilaukseen. Katso kaikki tilausvaihtoehdot ja kysy lisää.
Tätä artikkelia ei ole kommentoitu
0 vastausta artikkeliin “Suomalaiset tekivät ”Slushit” kiinteistöalallekin – RecoTechistä tuli kansainvälisesti merkittävä teknologiatapahtuma”