Tutustu nyt 1 kk veloituksetta!

Suomalaiset tekivät ”Slushit” kiinteistöalallekin – RecoTechistä tuli kansainvälisesti merkittävä teknologiatapahtuma

Vallillan Konepajalla keskiviikkona järjestettävä RecoTech-tapahtuma on kasvanut yhdeksi maailman merkittävimmistä kiinteistö- ja rakennusalan teknologiatapahtumista.

Yhdysvaltain entisen Suomen suurlähettilään Bruce Oreckin omistuksessa olevalle entiselle VR:n konepaja-alueelle järjestettävään tapahtumaan osallistuu noin tuhat osallistujaa. Mukana on kiinteistö- ja rakennusalan yrityksiä, startup-yrityksiä, sidosryhmiä ja sijoittajia. RecoTechin myötä myös sana Proptech eli kiinteistöihin liittyvä teknologia on noussut suomalaisessa kiinteistö- ja rakennusmaailmassa tutummaksi.

Tämä artikkeli on tilaajille

Kirjaudu sisään

Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – yksi käyttöoikeus

Kaikki Rakennuslehden tieto kuukaudeksi käyttöösi ilman sitoumuksia – yksittäistilauksen määräaikainen näytejakso, ole hyvä!

Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – useita käyttöoikeuksia

Rakennuslehden lukuoikeudet organisaationne avainhenkilöille – ryhmätilauksen testijakso, olkaa hyvät.

Tätä artikkelia ei ole kommentoitu

0 vastausta artikkeliin “Suomalaiset tekivät ”Slushit” kiinteistöalallekin – RecoTechistä tuli kansainvälisesti merkittävä teknologiatapahtuma”

Viimeisimmät näkökulmat