Suomalaiset tekivät ”Slushit” kiinteistöalallekin – RecoTechistä tuli kansainvälisesti merkittävä teknologiatapahtuma
Vallillan Konepajalla keskiviikkona järjestettävä RecoTech-tapahtuma on kasvanut yhdeksi maailman merkittävimmistä kiinteistö- ja rakennusalan teknologiatapahtumista.

Yhdysvaltain entisen Suomen suurlähettilään Bruce Oreckin omistuksessa olevalle entiselle VR:n konepaja-alueelle järjestettävään tapahtumaan osallistuu noin tuhat osallistujaa. Mukana on kiinteistö- ja rakennusalan yrityksiä, startup-yrityksiä, sidosryhmiä ja sijoittajia. RecoTechin myötä myös sana Proptech eli kiinteistöihin liittyvä teknologia on noussut suomalaisessa kiinteistö- ja rakennusmaailmassa tutummaksi.
Tämä artikkeli on tilaajille
Kirjaudu sisään
Katso Rakennuslehden tilausvaihtoehdot
Tutustu Rakennuslehden monipuolisiin tilausvaihtoehtoihin.
Ota maksuton diginäyte
Ellet ole vielä hyödyntänyt maksutonta 1 kk diginäytettä, voit tehdä sen tästä.
Tätä artikkelia ei ole kommentoitu
0 vastausta artikkeliin “Suomalaiset tekivät ”Slushit” kiinteistöalallekin – RecoTechistä tuli kansainvälisesti merkittävä teknologiatapahtuma”