Amos Rex pääsi koviin kansiin – Kansainvälinen kirjasarja esittelee Pohjoismaisen nykyarkkitehtuurin merkkirakennuksia
Museoista parhaat ovat usein niin vetovoimaisia itsessään, ettei ole edes väliä, mikä näyttely siellä on. Amos Rex näyttää olevan tällainen museo.

Helsingissä on harvoin nähty yhtä pitkää jonoa kuin se, joka tuntui kuukausien ajaksi pysähtyneen Mannerheimintielle Lasipalatsin eteen tasan kolme vuotta sitten.
Tämä artikkeli on tilaajille
Kirjaudu sisään
Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – yksi käyttöoikeus
Kaikki Rakennuslehden tieto kuukaudeksi käyttöösi ilman sitoumuksia – yksittäistilauksen määräaikainen näytejakso, ole hyvä!
Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – useita käyttöoikeuksia
Rakennuslehden lukuoikeudet organisaationne avainhenkilöille – ryhmätilauksen testijakso, olkaa hyvät.
Tätä artikkelia ei ole kommentoitu
0 vastausta artikkeliin “Amos Rex pääsi koviin kansiin – Kansainvälinen kirjasarja esittelee Pohjoismaisen nykyarkkitehtuurin merkkirakennuksia”