Tutustu nyt 1 kk veloituksetta!

Kouvolan Asuntokeskukselle uhkasakko – jatkoi kiinteistönvälitystä kiellosta huolimatta

Uhkasakkoja yhteensä 15 000 euroa.

Kouvolan Asuntokeskus sai Avilta rapsut, koska on harjoittanut kiinteistönvälitystä ilman rekisteröitymistä. Kuvakaappaus yhtiön verkkosivuilta.

Etelä-Suomen aluehallintovirasto on tuominnut  Kouvolan Asuntokeskus Ky:lle 5000 euron uhkasakon, koska se on harjoittanut välitystoimintaa ilman rekisteröintiä. Yhtiö on ollut aikaisemmin välitysliikerekisterissä, mutta poistettu sieltä helmikuussa 2021, koska välitysliike ei täyttänyt rekisteröinnin edellytyksiä.

Tämä artikkeli on tilaajille

Kirjaudu sisään

Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – yksi käyttöoikeus

Kaikki Rakennuslehden tieto kuukaudeksi käyttöösi ilman sitoumuksia – yksittäistilauksen määräaikainen näytejakso, ole hyvä!

Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – useita käyttöoikeuksia

Rakennuslehden lukuoikeudet organisaationne avainhenkilöille – ryhmätilauksen testijakso, olkaa hyvät.

Tätä artikkelia ei ole kommentoitu

0 vastausta artikkeliin “Kouvolan Asuntokeskukselle uhkasakko – jatkoi kiinteistönvälitystä kiellosta huolimatta”

Viimeisimmät näkökulmat