Lujabetonilta mittava paalutoimitus Ouluun – yli sata kilometriä paaluja Stora Enson tehdaslaajennukseen
Paalut valmistetaan Lujabetonin Haapajärven ja Kärsämäen tehtailla. Paalutusurakoitsijoina toimivat Niskasen Maansiirto ja Destia.
Lujabetonilla on käynnissä yksi kuluvan vuoden suurimmista paalutoimituksista, kun se toimittaa Stora Enson Oulun tehtaan laajennushankkeeseen yli sata kilometriä teräsbetonipaaluja.
Tämä artikkeli on tilaajille
Kirjaudu sisään
Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – yksi käyttöoikeus
Kaikki Rakennuslehden tieto kuukaudeksi käyttöösi ilman sitoumuksia – yksittäistilauksen määräaikainen näytejakso, ole hyvä!
Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – useita käyttöoikeuksia
Rakennuslehden lukuoikeudet organisaationne avainhenkilöille – ryhmätilauksen testijakso, olkaa hyvät.
Tätä artikkelia ei ole kommentoitu
0 vastausta artikkeliin “Lujabetonilta mittava paalutoimitus Ouluun – yli sata kilometriä paaluja Stora Enson tehdaslaajennukseen”