Lukuoikeudet kuntoon ryhmätilauksella!

Ohjelmistotalo EG jatkaa yritysostoja – nyt kohteena Zeroni

Zeronin asiakaskuntaan kuuluu lukuisia rakennusalan ja teollisuuden yrityksiä. Kauppa on EG:n viides 2,5 vuoden sisällä Suomessa.

 

EG:n kauppa edistää myös suomalaisen rakennusalan digitalisaatiota, vakuuttavat EG Jydacomin vetäjä Sari Suominen, EG Constructionin Senior Vice President Aleksander Bjaaland (kuvassa keskellä) sekä Zeronin toimitusjohtaja Kaarlo Vakkilainen. (Kuva:EG)

Toimialakohtaisiin ohjelmistoihin keskittynyt EG ja Zeroni oy ovat sopineet yrityskaupasta, jonka myötä rakennus- ja teollisuusalojen ulkopuoliseen työvoimanhallintaan ja työturvallisuusjohtamiseen erikoistunut kotimainen järjestelmätoimittaja siirtyy EG:n omistukseen.  Zeronin asiakaskuntaan kuuluu lukuisia rakennusalan ja teollisuuden yrityksiä.

Tämä artikkeli on tilaajille

Kirjaudu sisään

Kirjautuneena luet enemmän

Sinulla saattaa olla lukuoikeus sisältyen jäsenyyteesi tai organisaationne ryhmätilaukseen. Katso kaikki tilausvaihtoehdot ja kysy lisää.

Tätä artikkelia ei ole kommentoitu

0 vastausta artikkeliin “Ohjelmistotalo EG jatkaa yritysostoja – nyt kohteena Zeroni”

Viimeisimmät näkökulmat