RT:n viestintäjohtaja Merja Vuoripuro: ”Mainetalkoissa tarvitaan joukkuepeliä, ei omia maaleja”
Rakennuslehden sarjassa esitellään rakennusalan vaikuttajia. Rakennusteollisuus RT:n viestintäjohtaja Merja Vuoripuro on koko rakennusalan viestinnän avainhahmo. Hän jos kukaan kantaa harteillaan rakentamisen mainetta, jossa ei ole kehumista. Välillä mainetyö turhauttaa, koska mainetta nakertavia asenteita on vaikea muuttaa. Sekään ei lannista tarmokasta tahtonaista.

Hyvinkäällä syntynyt ja siellä lähes yhtäjaksoisesti asunut Merja Vuoripuro on ollut rakennusalan viestinnän avaintehtävissä koko työuransa. Jos työsuhteet ovat olleet pitkiä, niin myös työnantajat ovat olleet pitkäikäisiä, kaikki yli 100-vuotiaita!
Tämä artikkeli on tilaajille
Kirjaudu sisään
Tilaa printtinä, diginä, yksin tai ryhmässä
Valitse teille sopivin tapa pysyä tiedon tasalla.
Tutustu nyt 3 kk: printti+digi 0 €
Kaikki Rakennuslehden tieto käyttöösi kesän yli ilman sitoumuksia, ole hyvä!
Tätä artikkelia ei ole kommentoitu
0 vastausta artikkeliin “RT:n viestintäjohtaja Merja Vuoripuro: ”Mainetalkoissa tarvitaan joukkuepeliä, ei omia maaleja””