Tutustu nyt 1 kk veloituksetta!

Keskon logistiikkakeskuksen jättitontti Nurmijärvellä kasvoi entisestään – hinta 15,7 miljoonaa euroa

Ilvesvuori Pohjoisen yritysalueen tontilla on rakennusoikeutta runsaat 314000 kerrosneliötä.

Nurmijärven kunnanvaltuusto päätti 28. helmikuuta, että kunta myy Keskolle yli 714000 neliömetriä rakennusmaata logistiikkakeskusta varten Ilvesvuori Pohjoisen yritysalueelta. Alueella on rakennusoikeutta runsaat 314000 kerrosneliötä ja luovutuksen hinta on reilut 15,7 miljoonaa euroa. Tontin hinnan laskentaperusteena on ollut ulkopuolisen arvioijan esittämä 50 euroa kerrosneliötä kohden.

Tämä artikkeli on tilaajille

Kirjaudu sisään

Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – yksi käyttöoikeus

Kaikki Rakennuslehden tieto kuukaudeksi käyttöösi ilman sitoumuksia – yksittäistilauksen määräaikainen näytejakso, ole hyvä!

Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – useita käyttöoikeuksia

Rakennuslehden lukuoikeudet organisaationne avainhenkilöille – ryhmätilauksen testijakso, olkaa hyvät.

Tätä artikkelia ei ole kommentoitu

0 vastausta artikkeliin “Keskon logistiikkakeskuksen jättitontti Nurmijärvellä kasvoi entisestään – hinta 15,7 miljoonaa euroa”

Viimeisimmät näkökulmat