Professori Satu Huuhka velvoittaisi hiilijalanjälkitarkasteluun myös kaavoituksessa – silloin purkaminenkin voisi olla hyväksyttävämpää
Tampereen yliopiston korjausrakentamisen tenure track -professori Satu Huuhka perää kaupunkisuunnittelussa ja rakennusalalla asennemuutosta.

Kaupunkisuunnittelussa ja rakennusalalla pitäisi tapahtua asennemuutos, perää Tampereen yliopiston korjausrakentamisen tenure track -professori Satu Huuhka. Rakennuksia pitäisi säästää mahdollisimman paljon purkamisen sijaan, jos se on teknisesti mahdollista.
Tämä artikkeli on tilaajille
Kirjaudu sisään
Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – yksi käyttöoikeus
Kaikki Rakennuslehden tieto kuukaudeksi käyttöösi ilman sitoumuksia – yksittäistilauksen määräaikainen näytejakso, ole hyvä!
Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – useita käyttöoikeuksia
Rakennuslehden lukuoikeudet organisaationne avainhenkilöille – ryhmätilauksen testijakso, olkaa hyvät.
Tätä artikkelia ei ole kommentoitu
0 vastausta artikkeliin “Professori Satu Huuhka velvoittaisi hiilijalanjälkitarkasteluun myös kaavoituksessa – silloin purkaminenkin voisi olla hyväksyttävämpää”